În această seară, focșănenii au avut ocazia să asiste la o confruntare sportivă de înalt nivel, între echipele de handbal masculin CSM Focșani 2007 și CSM Ploiești.

În minutul 10 al meciului, scorul era 3-5, echipa oaspete deținând astfel controlul până când, în minutul 13, echipa noastră a egalat și scorul a devenit 5-5. Din acest moment, jocul a fost extrem de echilibrat, iar la pauză scorul era 11-11. Toată repriza a II-a a fost un joc strâns, cu faze fierbinți la ambele porți. La final meciului scorul a fost egal, 28-28. Publicul, care a umplut la refuz Sala Polivalenta din Focșani, a incurajat frenetic echipa noastră!

Felicitări CSM Focșani 2007 pentru un meci extraordinar! Din păcate la acest scor, ai noștri rămân cu șanse reale puține în lupta pentru evitarea retrogradării.