Ofertă angajare agent vânzări Eco Prod Focșani

ECO PROD Focșani angajează: Agent vânzări

Eco Prod este o firmă cu experiență și tradiție de peste 25 ani de activitate în domeniul producției și distribuției de ambalaje și utilaje pentru ambalare.
La acest moment deținem spații proprii de producție, depozitare, birouri și showroom.
Informații suplimentare despre o parte dintre produsele firmei se pot vizualiza pe www.ecoprod.ro.

Salariul este compus din: componenta de bază + tichete de masă + sporuri de performanță.
Se acorda perioada legală de concediu de odihnă, conform planificării stabilite.

Persoanele interesate pot suna la telefonul 0745 611 646 sau pot depune CV-ul la adresa office@ecoprod.ro.

Candidatul ideal pentru postul de agent vânzări are:

  • Experiență în domeniul vânzărilor către clienți din HO.RE.CA. și industria alimentară
  • Cunoștințe operare PC, Internet, rețele socializare
  • Capacitate de planificare și organizare
  • Abilități bune de comunicare și relaționare cu clienții
  • Permis de conducere și experiență fără incidente

Descrierea jobului agent vânzări:

  • Realizarea planului de vânzări prin vânzarea directă de produse / servicii în zona alocată.
    Creșterea cotei de piață a produselor / serviciilor.
  • Prezintă și promovează direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clienții potențiali și cei existenți.
  • Prospectează în permanență piața în vederea identificării de noi clienți și a creșterii cotei de piață a produselor / serviciilor în zona în care acționează.
  • Menține permanent legatura cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora.
  • Întocmește rapoarte privind situația vânzărilor, concurența, noile trenduri pe piață, potențialii clienți.
  • Urmărește încasarea comenzilor și face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi pentru clienții fideli.
  • Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonații acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal.
  • Răspunde de buna desfășurare a procesului de vânzare la nivelul zonei sale.
  • Acordă consultanță și feedback clienților în legatură cu produsele vândute.
  • Răspunde de urmărirea încasării comenzilor.
  • Răspunde de întocmirea corectă a documentelor comerciale.
  • Răspunde de promovarea imaginii firmei în relațiile cu clienții.
  • Răspunde de confidențialitatea datelor la care are acces.
  • Respectă normele de Securitate și Sănătate în Muncă și PSI.
  • Respectă limitele de vânzări ale zonei alocate.
  • Respectă Regulamentul Intern și Regulamentul de Organizare și Functionare al firmei.
  • Respectă procedurile de lucru generale specifice firmei (programul de lucru, punctualitatea în întocmirea și predarea rapoartelor etc.).
  • Respectă și aplică actele normative în vigoare.

Articole relaționate